Centrum medyczne - Specjalistyczne badania USG

Gastrologia

Gastrologia jest dziedziną medycyny która zajmuje się schorzeniami przewodu pokarmowego oraz zaburzeniami które wynikają z jego złego funkcjonowania. We współczesnym świecie poważnym problemem są choroby żołądka wynikające ze złego odżywiania się i życia w pośpiechu. Najczęstszą z niech jest bardzo groźna choroba wrzodowa która w stadiach początkowych jest całkowicie uleczalna. Ból i pieczenie w okolicy nadbrzusza może być także spowodowane chorobą - refluksem - „cofaniem się treści pokarmowej” która powoduje powstawanie nadżerek w obrębie przełyku te groźne objawy można leczyć w początkowej fazie choroby. Innym problemem są zaburzenia odżywiania objawiające się za duża ( otyłość ) lub za małą ( wychudzenie ) - masą ciała.

Zła dieta leki a niekiedy alkohol sa przyczyną uszkodzenia wątroby - stan wątroby można ocenić w badaniu USG 2D i 3D i tylko wówczas zaproponować pacjentowi skuteczne leczenie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Stany chorobowe jelit jak owrzodzenia uchyłki i nietolerancje pokarmowe najczęściej objawiają się biegunką lub zaparciem - takich objawów potencjalnie groźnych chorób nie wolno lekceważyć - muszą być diagnozowane i za pomocą odpowiednich procedur USG ( w tym USG 3D i USG po wypełnieniu) badania te powinny być uzupełnione przez odpowiednie testy genetyczne. Objawy bólowe brzucha mogą być powodowane przez infekcje w naszej placówce otrzymają Państwo niezbędne porady dotyczące badań jakim należy poddać się w celu wykrycia schorzeń bakteryjnych i pasożytniczych oraz zaproponowane zostanie skuteczne leczenie zapobiegające dalszej utracie zdrowia.

W naszej placówce oferujemy Państwu konsultacje z zakresu gastroenterologii które obejmują:
1. dietetyka w nietolerancjach pokarmowych, dla sportowców, leczenie otyłości i niedoborów wagi: wywiad dietetyczny, ustalenie wzorca podstawowej przemiany materii, leczenie żywieniowe
2. leczenie choroby wrzodowej, choroby refluksowej, kwalifikacja do chirurgicznych zabiegów przeciwrefluksowych, leczenie zaburzeń czynnościowych żołądka
3. celiakia (choroba trzewna): diagnostyka, nadzór, genetyczna weryfikacja rozpoznania
4. leczenie nieswoistych zapaleń jelit: choroby Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita zgodnie z wytycznymi ECCO
5. leczenie zaparć i biegunki
6. leczenie infekcji bakteryjnych ( Helicobacter pylori, Yersinia), pasożytniczych (glista, owsik), grzybicy przewodu pokarmowego i chorób wirusowych (Cytomegolovirus, Herpes)

Zaufali nam

Wisła Kraków SSA Wisła Kraków SSA
MKS Cracovia SSA MKS Cracovia SSA
Arka Gdynia SSA Arka Gdynia SSA
Korona Kielce SA Korona Kielce SA
WKS Śląsk Wrocław SA WKS Śląsk Wrocław SA
MKS Sandecja MKS Sandecja