Centrum medyczne - Specjalistyczne badania USG

Co nas wyróżnia

Zespól specjalistów - z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej zdobytym i kontynuowanym w najlepszych Krakowskich klinikach i szpitalach w Polsce i za granicą.

Pasja - aż sześciu specjalistów ma tytuł doktora a jeden doktora habilitowanego co potwierdza konsekwencje w zdobywaniu wiedzy poziom i naukowy zespołu.

Sprzęt - pracujemy na najlepszych aparatach USG, które zapewniają najwyższy standard obrazowania techniką 2D oraz 3D.

Lokalizacja - w sercu Krakowa w pobliżu naszych macierzystych Placówek Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pracownia - urządzona w nawiązaniu do historycznego budynku w którym się znajduje, klimatyzowana, przyjazna zarówno dzieciom jak i osobom w wieku podeszłym.

Zespół lekarzy

Pan doktor przez lata opieki nad zespołem profesjonalnych sportowców nabył szczególnej biegłości i rozumienia specyfiki urazów sportowych co z powodzeniem wdraża w swojej codziennej pracy klinicznej. Obszarem kompetencji pana doktora jest ortopedia zachowawcza i zabiegowa, gdzie warte podkreślenia jest doświadczenie poparte znaczną ilością z powodzeniem wykonanych zabiegów artroskopowych stawu kolanowego. Indywidualne podejście do pacjenta połączone z możliwością podjęcia różnego, dostosowanego do potrzeb chorego leczenia, daje szybkie wyniki terapeutyczne niezwykle ważne w sporcie tak amatorskim jak i profesjonalnym.

Pan Doktor posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które nabył podczas specjalizacji w zakresie interny a następnie w dziedzinie gastrologii. Jest jednym z niewielu specjalistów łączących praktyczne zastosowanie ultrasonografii, testów biochemicznych oraz genetycznych w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego, co pozwala mu na precyzyjne określenie przyczyn a następnie skuteczne leczenie dolegliwości. Zwraca uwagę szczególna biegłość pana Doktora w posługiwaniu się ultrasonografią jako technika diagnostyczną jamy brzusznej.

Pani doktor jest autorem 6 rozdziałów w podręcznikach medycznych. Podczas pracy zawodowej uzyskała doświadczenie w leczeniu chorób serca. Zakresem zainteresowań Pani doktor jest echokardiografia i kardiologia nieinwazyjna, co z powodzeniem wykorzystuje w codziennej praktyce. Ogromne zaangażowanie Pani Doktor w połączeniu z wiedzą teoretyczną popartą wieloma publikacjami w pracach krajowych i zagranicznych pozwala na szczególnie fachowe wykorzystanie techniki echokardiografii. Precyzyjna diagnostyka w połączeniu z właściwym leczeniem zapewniają najbardziej optymalne postępowanie w każdej sytuacji klinicznej spotykanej w chorobach układu krążenia.

Pan Docent jest wybitnym specjalistą, który potrafi przełożyć bardzo skomplikowaną wiedzę z zakresu biologii molekularnej na narzędzia za pomocą których, lekarze mogą wykrywać u swoich Pacjentów schorzenia nie możliwe do oceny przy pomocy innych metod. Pan Docent do wielu lat walczy o wprowadzenie i spopularyzowanie technik biologii molekularnej, które byłyby dostępne dla każdego potrzebującego Pacjenta w naszym kraju.

Obszarami zainteresowania Pani doktor jest położnictwo oraz monitorowanie ciąży z użyciem ultrasonografii trójwymiarowej. Doświadczenie w pracy klinicznej, skrupulatność w obrazowaniu USG oraz doskonały kontakt z Pacjentem, pozwalają Pani Doktor osiągać wyśmienite efekty w zakresie obrazowania nienarodzonego dziecka w łonie matki.

Obszarami zainteresowania Pana Doktora jest trójwymiarowe obrazowanie ultrasonograficzne w ginekologii i położnictwie. Pana doktora cechuje ogromne zaangażowanie w pracę i skrupulatność w pracy zawodowej w tym w zakresie diagnostyki Ultrasonograficznej. Stale pogłębiana wiedza, szczegółowość badania  oraz duże zaangażowanie w kontakt z pacjentką pozwalają na dokładną i rzetelną ocenę nienarodzonego dziecka.

Zainteresowania Pana doktora skupiają się wokół diagnostyki stawów i tkanek miękkich technikami ultrasonografii oraz rezonansu magnetycznego. Autor licznych publikacji naukowych oraz szkoleń w zakresie diagnostyki obrazowej prowadzonych dla lekarzy ortopedów i radiologów.

lek. med Justyna Michalczak - specjalizacja z pediatrii
lek. med Piotr Machota - lekarz medycyny, diagnosta
dr. n. med. Leszek Drabik - kardiolog
lek. med Magdalena Buczek - specjalista radiolog diagnosta

Zaufali nam

Wisła Kraków SSA Wisła Kraków SSA
MKS Cracovia SSA MKS Cracovia SSA
Arka Gdynia SSA Arka Gdynia SSA
Korona Kielce SA Korona Kielce SA
WKS Śląsk Wrocław SA WKS Śląsk Wrocław SA
MKS Sandecja MKS Sandecja